Polonya Konsolosluğu Görev Bölgeleri

Polonya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için Polonya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ya da Polonya Konsolosluğu’na konsolosluk işlemleri için müracaat edecek olan kişilerin işlemlerini kendilerine en yakın Polonya Konsolosluğu ile irtibat kurarak yapması gerekmektedir. 

Polonya Büyükelçiliği, Polonya Başkonsolosluğu ve Polonya Fahri Konsoloslukları bulundukları il ve yakın çevresinde ikamet eden kişilerin işlemleri ile ilgili yetki sahibidir. Bu nedenle Polonya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları ile Polonya Konsolosluğu işlemlerine başvuru yapacak olan, Türkiye’de ikamet eden Polonya vatandaşları işlemleri için ikamet ettikleri yere en yakın Polonya Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır. 

Polonya Konsolosluğu Görev Bölgeleri


Polonya Cumhuriyeti Türkiye temsilcilikleri

Polonya Cumhuriyeti’nin Türkiye’nin bazı şehirlerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan Polonya temsilcilikleri aşağıdaki gibidir. 

-     Polonya Ankara Büyükelçiliği

-     Polonya İstanbul Başkonsolosluğu

-     Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu

-     Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu

-     Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu
 
Polonya Konsolosluğu görev alanları, konsoloslukların faaliyet yürüttüğü şehrin ticari ve diplomatik konumu ile konsolosluğun vasfına bağlı değişiklik göstermektedir. 

Dolayısıyla, Polonya Konsolosluğu vize başvurusu ya da Polonya Konsolosluk işlemleri başvurusu yapacak kişiler, başvurularını Polonya Konsolosluğu görev alanlarını dikkate alarak yapmalıdır. 


Polonya Ankara Büyükelçiliği  

Ankara ve Anakara çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilerin Polonya Konsolosluğu vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri konusunda yetkili olan temsilcilik Polonya Ankara Büyükelçiliği’dir. Bu bölgelerde ikamet eden kişiler konsolosluk ve vize işlemleri için Polonya Ankara Büyükelçiliği ile irtibat kurmalıdır. 


Polonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09:00 – 17:00 

 

Polonya Ankara Büyükelçiliği İletişim

Adres: Atatürk Bulvarı, No: 241 Kavaklıdere, Ankara

Telefon: +90 (312) 457 2000

Faks: +90 (312) 467 8963

E mail: ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl ,ankara.wk.dyzurny@msz.gov.pl

Web: www.ankara.msz.gov.pl


Polonya İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul’da ve İstanbul’a yakın diğer illerde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları  Polonya Konsolosluğu konsolosluk işlemlerini ve Polonya Konsolosluğu vize işlemlerini Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunarak yapmalıdır. 

 

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cuma: 08:30 - 16:30 

 

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim:

Adres: Giz 2000 Plaza, Ayazağa Köyü Yolu No.7, Kat 5, Maslak, İstanbul

Telefon: +90 212 2906630

E mail: stambul.kg.konsulat@msz.gov.pl

Web: www.stambulkg.polemb.net


Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu  

İzmir ve İzmir çevresindeki Ege Bölgesi illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları Polonya Konsolosluğu konsolosluk işlemleri ve Polonya vizesi işlemleri Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu   görev alanında bulunmaktadır. Bu bölgede ikamet eden kişiler konsolosluk ve vize işlemleri için Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.
 

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: 1377.Sokak, No: 3 / 19 A, Alsancak /İZMİR

E Mail: cborovali@borovali.com.tr


Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu  

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya’da ikamet eden kişilerin Polonya Konsolosluğu konsolosluk ve vize işlemlerini yürütmekle görevlidir. 

Dolayısıyla Antalya ve çevresinde ikamet eden kişiler,  Polonya Konsolosluğu ve Polonya vizesi işlemleri için Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.
 

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Kayı Plaza, Güzeloba Mahallesi, Ay Sokak, No: 1, Lara ANTALYA

Tel: +90 (242) 748 3300

E Mail: sururi@serrapalace.com.tr - konsulantalya@hotmail.com


Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu

Mersin ve yakın çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları Polonya Konsolosluğu konsolosluk işlemleri ve vize işlemleri için Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu ile iletişim kurmalıdır. 

 

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim

Açık Adres: İsmet İnönü Bulvarı, Uysal Apartmanı, K: 4 / MERSİN

Tel: +90 (324) 232 4618

E Mail: jtasci@natagroup.com.tr

Duyurular

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi hergün 09.00 / 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2021-01-12 12:40:20

Polonya Konsolosluğu Noel’de ve yeni yılda hizmet vermeyecektir

Türkiye’de hizmet veren Polonya temsilcilikleri Türkiye ve Polonya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetlerine devam ...
2021-01-12 12:00:46

Polonya Konsolosluğu Resmi Tatil Programı

Polonya Başkonsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı&nb...
2021-01-12 11:59:09

Polonya Konsolosluk vize randevu alma sistemi hakkında bilgilendirme

Polonya İstanbul Konsolosluğu vize randevuları alabilmek için linkteki siteyi ziyaret edebilirsiniz; http://www.e-konsulat.gov.pl ...
2020-10-30 15:43:30
Tüm Duyurular
Konsolosluk Görev Bölgeleri